18 Temmuz 2011 Pazartesi

BİRAZ ÖLMEK OLUR MU ?

Biraz ölmek olur mu ? Biraz Ölünür mü ?
Hayır ya ölürsün ya ölmezsin.
Biraz Cinayet olur mu ?
Ya cinayettir ya değildir.
Biraz Katil olunur mu ?
Ya katilsindir ya da değil.

Düşünün ...
Bir duyum aldınız. Birileri size falanca ile filanca tuhaf işler yapmaya hazırlanıyor dedi. Siz de bu adamları dinlemeye izlemeye aldınız. Konuşurlarken de falancanın filancaya yarın taksimde şu saatte şu cafe de şu kişi ile bu kişi görüşecek sen git ve şu kişiyi öldür dediğini tesbit ettin.
Gidip filancanın şu kişiyi öldürmesini mi beklersin yoksa suçu engellemeye mi açlışırsın.

Velevki yetişemedin engelleyemedin suç gerçekleşti.

O zaman falanca ile filanca kişiyi yakalar mısın yoksa başka cinayetler işlensin de işimize gelince yakalarız mı dersin...

Şimdi soruyorum...
Siz bu adamları 9 aydır izliyorsunuz da 19 maç ta şike yaptıklarını tesbit ettiniz de neden ilk suç gerçekleştiğinde tutuklamadınız. 18 maç daha cinayet işlenmesine seyirci kaldınız.Hadi ilk aylarda şike yasası yoktu, organize suçtan yakalamaya çalışıyordunuz diyelim.Peki 15 Nisanda neden yakalamadınız. Mayısta neden yakalamadınız 12 Haziran seçimlerinin geçmesini mi beklediniz. 11 Haziranda bu işler başlasa AKP % 50 alabilir miydi ? Neden 13 haziranda yapmadınız operasyonları ? Federasyon seçimlerini mi bekledik yoksa ?

Birinci dünya savaşından sonra istanbulun yaşadığı işgal yıllarında ayakta kanan tek takımdır Fenerbahçe. İşkal kuvvetlerinin takımları ile yaptığı 50 maçın 41 ini kazanmış 4 ünde berabere kalmış ve yalnız 5 maç kaybetmiştir.Bu 41 maçı kazanırken halkın tek moral kaynağı ve sevgilisi olmuştur. Bununlada kalmayıp maçlardan sonra anadolu yakasına dönüşlerinde gizlice silah kaçırmıştır kuvvayı milliyeye. Kulüp binası işgale uğramış, yakılmış ve kapatılmıştır da. İşkal kuvvetleri komutanı Harrington'a çektirmediği eziyet kalmamıştır. Ayrıca Atatürk' ün ziyaret ettiği tek spor kulubüdür. Kulüpten ayrılırken Mustafa Kemalin'in söylediği Fenerbahçeye muvaffakiyetler diliyorum sözü bir dilek değildir. Mustafa kemal Fenerbahçeye Muvaffakiyetler emretmiştir.

Sporda şiddete en fazla karşı koyan, şikeden en fazla zarar gören kulüp olarak Fenerbahçe bu yönde de en fazla çabayı vermiş ve bu yasanın çıkması için olanca gücünü kullanmıştır.

Görünen şu dur ki , son on yılın en başarılı takımı son on yılın en başarılı partisi tarafından iki kez son hafta da şampiyonluktan edilerek bilinç altına bu yıl işi garantiye alma zevzekliğini göstericek duruma düşürülmüş ve bu şekilde Atatürkün muvaffakiyetler emrettiği cumhuriyetin kuruluşunda büyük emek sahibi , Atatürkün takımını ele geçirerek en büyük gücün kendisi olduğunu ortaya koyma hesaplarındadır. ligden düşürülecek Fenerbahçe yaklaşık 120 milyon dolarlık bir kayba uğrayacaktır. Sizce bunu Ülker' den başka kim temizlemeye hevesli olabilir. Neden Aziz Yıldırım' dan sonraki Fenerbahçe başkanı olarak bakılan  Mehmet Ali Aydınlar kendi bile anlayamadan bir çırpıda federasyon başkanı yapılmıştır....

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder