28 Ekim 2011 Cuma

Bu gün bayram yarın kendisi .............

Evet ! canımız acıyor.
Bu kadar şehit ve deprem faciasının arasında zil takıp göbek atacak halimiz yok elbet.
Ama bu cumhuriyet kurulsun ülkemiz bağımsız olsun diye can veren şehitler ne olacak. Onların uğruna canını verdiği bu ülkenin birlik olmaya en fazla ihtiyaç duyulan ve bunun için en uygun vesile olan Cumhuriyet Bayramını  da yok muı sayalım... Kutlama yapmayın ama törenler niye yok. Niye anmıyoruz Cumhuriyet için canını verenleri.
Neden çocuklarımıza anlatmıyoruz bu Cumhuriyetin nasıl yokluklar içerisinde kan ve göz yaşları ile kurulduğunu.
Ha derseniz ki, Cumhuriyet 100 yıla yaklaşırken hala ülkemin toprakları içerisinde halkımın güvenliğini sağlamaktan aciz, 2011 senesinde bile hala kardeşleri tarafından şehit edilen askerlerim olduğu için utancımdan Cumhuriyet bayramı kutlamaya yüzüm tutmuyor . O başka. Bunu söyle ciğeri mi ye...
Ama sizde dürüstlükten eser yok. zaten yüzünüz kızarmıyor. Sizde bunu söyleyecek ne yürek var ne de ( çok af edersiniz ) göt. ( Bu af edersiniz kısmı yalnızca okuyucular için geçerlidir.)
Ota boka ağlayanları , o göz yaşları ile halkın her bir manevi duygusunu sömürüp oya tahvil edenleri ,şehitlerin arkasından göz yaşı dökerken gören oldu mu hiç.?
1999 depreminin ardından geçici olarak çıkartılan , adı ÖTV olan Deperem vergisini . 12 senedir ısrarla kaldırmadılar . Başkasına çamur atmak kolay. Ama bu 12 senenin 8 senesinde de siz vardınız iktidarda.
Her problemi çözme kabiliyetiniz var maşallah. havanızdan geçilmiyor. Ama bana hala deprem vergilerinin  nerelere harcandığını bir allahın kulu açıklayamadı. Yol yapmışlar mış.. Yapıcaksın tabi. Zaten bunları yapasın diye seçilmedin mi ? Elbet yapacaksın Vazifen senin bu.  Hem ayrıca toplanan vergiler bize yol, su , elektrik olarak dönmüyor muydu. Yol yapmak için ayrıca deprem vergisine niye sarkıyorsunuz. hani vergi barışı yapmıştınız da bir yığın vvergi geliri sağlıyordunuz. Nerde? Krizin göbeğinde yaz başında kanun çıkarttınız herkes yapılandırmaya girdi. kimse hiç bişey ödeyemedi . Yapılandırması yanan yanana.
Daha hala Deprem vergisi topluyorsunuz bi de utanmadan. millet kirasını zor ödüyor kalan parayı da siz istiyorsunuz. bu millet ne yapacak. derme çatma da olsa , kaçak göçekte olsa bir şekilde bir ev yapacak , sığınacak. Depremde ölenlerin katili de devlet olmayı beceremeyen Hükümettir . Hergün verdiğimiz şehitlerin katili de..
Bu kadar rezillik içerisinde yüzünüz tutmaz tabi  Cumhuriyetin Bayramını kutlamaya..........
Ama keşke yüzünüz tutmadığı için olsa....
Bu gün Cumhuriyetin Bayramı yok...
Yarın da kendisi...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder